EP12: Akvariumas

Akvariumas knygos paveikslėlisPrieš mėnesį Jungtinėje Karalystėje buvo pasikėsinta į buvusio GRU šnipo Sergejaus Skripalio gyvybę. D. Britanijos vyriausybė teigia, kad GRU agentą greičiausiai bandė nunuodyti Rusija. Šios šalies specialiosioms tarnyboms žmonių žudymas nėra tabu.

Tuometė KGB (dabar FSB) 1978-aisiais ant Temzės tilto nunuodijo Bulgarijos disidentą Georgijų Markovą, o 2006 metų lapkričio mėnesį mirė Aleksandras Litvinenka, kuris buvo pavaišintas arbata su radioaktyviu polonio izotopu Po-210 (FSB agentų darbas).

Šiuo metu vis dar vyksta tyrimas, todėl išvadų teks palaukti. Bet aš ne apie politiką ir kaltųjų paieškas. Mane šioje istorijoje labiau sudomino GRU karinė žvalgyba ir jos agentai, todėl ta tema prisiminiau gerą knygą keistu pavadinimu „Akvariumas“, kurią parašė Viktoras Suvorovas.

Ukrainiečių kilmės rašytojas, prisidengdamas Vladimiro Rezuno slapyvardžiu, papasakojo savo karjerą GRU ir netikėtą pabėgimą į Jungtinę Karalystę. Knygoje daug įdomių ir pamokančių istorijų. Labai daug psichologijos ir žvalgybos veiklos metodų. Nors kūrinys skaitosi kaip romanas, tačiau tarp eilučių randi naudingos informacijos. Tai turbūt pirmas kartas, kai pristatau ne mokslinę knygą savo klausytojams.

Šiame epizode papasakosiu Vladimiro Rezuno karjeros kelią ir paskaitysiu kelias knygos ištraukas.

Jei jums patinka „Tobulėk su Knyga“ podkastas tai pasidalinkite juo su draugais arba sekite mus „SoundCloud“, „iTunes“ ar „YouTube“ platformose. Ačiū!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *