EP8: Kelias į Džonstauną

Kelias į Džonstauną knygos paveikslėlis1978 metais, lapkričio 18 dieną pasaulis sužinojo apie Liaudies šventyklos narius ištikusią tragediją. Džonstaune gyvenę ir dirbę žmonės pasirinko mirtį ir buvo rasti nusižudę netoli paviljono, kuriame Jim Jones sakydavo pamokslus. Kaip ir kodėl šie žmonės nusižudė? Kaip Jim Jones sugebėjo įtikinti savo šalininkus išgerti nuodų puodelį?

Šie klausimai paskatino ieškoti atsakymų. Jeff Guinn, amerikiečių rašytojas, parašė išsamią knygą, kurioje analizuojamas Jim Jones gyvenimas, jo sėkminga pastoriaus karjera ir Liaudies šventyklos atsiradimas. Kiekvienas knygos puslapis atskleidžia daug įdomių detalių apie Liaudies šventyklą, jos narius ir kaip Jim Jones palaipsniui privedė žmones prie masinės savižudybės.

Ir nors atrodo, kad ši istorija tragiška ir mūsų podcastui netinka, kiekvienas knygoje ras naudingos informacijos. Tik supratus, kaip gimsta blogis ir kaip mąsto psichopatas, galima tapti stipresniu žmogumi bei išvengti manipuliacijos.

Aštuntame laidos epizode pristatysiu šio rašytojo knygą ir pakalbėsiu apie Liaudies šventyklos kultą bei pastorių Jim Jones. Jei jums patinka „Tobulėk su Knyga“ podkastas tai pasidalinkite juo su draugais arba sekite mus „SoundCloud“, „iTunes“ ar „YouTube“ platformose. Ačiū!


Nuorodos

The Jonestown Death Tape (FBI No. Q 042) (November 18, 1978)

Jim Jones inside his People’s Temple church

Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

Alternative Considerations of Jonestown & Peoples Temple

A People’s Temple Meeting With Jim Jones

22 11 78 Aftermath at Jonestown of Sect Mass Suicide

Asmenybės kultas: kruvina diena džiunglėse

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *