EP:4 Motyvacijos Mitas

Motyvacijos Mitas knygos paveikslėlisJeff Haden yra rašytojas ir pranešėjas, apie kurį pirmą kartą išgirdau klausydamas „The Art of Manliness“ podkasto. Savo knygoje rašytojas teigia, kad motyvacija tėra mitas ir norint pasiekti užsibrėžtą tikslą reikia sutelkti visą dėmesį į procesą, o ne į tikslą. Pasak jo, tik nuoseklūs veiksmai gali atnešti pergalę, o motyvacija ir įkvėpimo laukimas tėra laiko gaišimas.

Knygos autorius pateikia paprastų būdų kaip būti nuosekliam. Pavyzdžiui, pats paprasčiausias būdas ko nors kryptingai siekti yra skirti laiko savo tikslui kiekvieną dieną. Tai gali būti projektas, tam tikras įgūdis, kurį norite išugdyti ar bet kokia kita veikla, kuri daro jus laimingus. Viena ar dvi valandos per dieną, tai viskas ko reikia, kad didžiuotumeisi savimi. Kam kurti tikslus, apie kuriuos vien pagalvojus darosi sunku? Geriau nusistatyti tikslą, jį pamiršti (angl. set it and forget it) ir kryptingai dirbti kiekvieną dieną.

Dar vienas būdas išlikti nuosekliam ir kryptingam yra naudoti paprastą darbo kalendorių, kuriame žymimos dienos kai tam tikra veikla buvo sėkmingai atlikta. Kiekviena nauja diena formuoja grandinę, todėl nesinori jos nutraukti. Šią metodiką naudoti pradėjo komikas Jerry Senfield, o vėliau ją aprašė „Lifehacker“ tinklaraštis.

Ketvirtame laidos epizode pristatysiu šio rašytojo knygą ir paminėsiu labiausiai patikusias idėjas. Jei jums patinka „Tobulėk su Knyga“ projektas tai pasidalinkite juo su draugais arba sekite mus „SoundCloud“, „iTunes“ ar „YouTube“. Ačiū!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *